Свържете се с нас

Black friday

Екскурзия до Валенсия със самолет - черен петък

Вашата оценка 5 от 1 глас
Транспорт
Самолет
Продължителност
4 дни / 3 нощувки
Маршрут
София-Валенсия-София
Изхранване
BB
Цена от
590лв.
 / 
302
Принтирай
Запитване РЕЗЕРВИРАЙ
За контакти и резервации
Програма
Валенсия,кралство на портокалите и кралица на Леванте /Изтока/се смята за най-плодотворната земя в Европа. Ренесансови и барокови сгради свидетелстват за дългата история на района:римляни,вестготи и араби са живели тук преди Валенсия да бъде присъединена към Каталонско-Арагонската конфедерация, или короната на Арагон през 1238 г. Валенсианският език се отличава съвсем малко от каталонския, но хората са доста различни,по-спокойни и безглижни - това се проявява в местните празници.Потопявайки се в стария център ще открите пълния контраст между новата и старата Испания.След залез слънце великолепните паметници се къпят в светлина,придавайки на града впечатляваща атмосфера, а нощните клубове и тапас барове кипят от живот и посетители.

1 ден:
Директен полет от София до Валенсия 10:50 - 13:05 ч. от април 10:20 - 12:35 ч. Придвижване от летището до хотела. Свободно време за разходка или по желание срещу допълнително заплащане: панорамна обиколка из историческия център - минава през кулите Серано, площад Ла Вирхен, Генералидад Валенсиана, Базиликата, Трите порти на Катедралата, площад Ла Рейна, кръглия площад, копринената борса и централния пазар. Обиколката завършва на кметския площад, от където се виждат арената за кориди и северната гара. Екскурзията е пешеходна и трае около 3 часа. Свободно време, което може да оползотворите за разглеждане на Града на изкуството и науката - тази невероятна сбирка от сгради приютява някои от най-новите научни достижения и творби на световното изкуство. Ансамбълът от сгради доказва невероятният способност на Сантяго Калатрава да изразява това което е вътре в сградата чрез екстериорния и дизайн. Калатрава решил да използва изобилие от вода в дизайна, за да завърши напълно визията си за всяка една сграда и да добави магично докосване към футуристичният стил на цялото място. Посетителите не само се възхищават на сградите, но и на тяхното отражение във водата, което допълва изцяло картината. По-късно Феликс Кандела също допринася към дизайна на градът с неговия L Oceanografic - най-големият аквариум в Европа и рай за почитателите на подводния свят. Нощувка

2 ден:
Закуска. Свободно време за разходка или екскурзия срещу допълнително заплащане до Гандия и „Животът на Борджиите” с влак. Гандия е градът на Борджиите. Там се намира замъкът от 15в. на един от най-известните от тях Родриго де Борха, по- известен като папа Александър VI. Обиколката включва посещение на историческия център и Херцогският замък, обявен за културно наследство. Той е един от най-важните и емблематични пример за строителна архитектура от периода на валенсианското архитектурно наследство. Нощувка.

3 ден:
Закуска. Свободно време или екскурзия срещу допълнително заплащане екскурзия до Сагунто – малкият Рим с влак Тръгване в посока Сагунто – малко градче с голямо историческо значение. През Римско време градът е бил едно от основните пристанища в империята. Обиколката включва посещение на Историческия музей, изключително красивият Римски амфитеатър, старата крепост на върха на хълма, от където се открива красива гледка към града и еврейския квартал. Продължителност около 5ч. Нощувка.


4 ден:
Закуска. Освобождаване на хотела. Свободно врече. Придвижване до летището. Полет от Валенсия до София в 17:30 ч. Пристигане в София в 21:45 ч. / от април 06:55 - 11:00 ч. /При ранния сутрешен полет няма закуска./

 

Условия на промоцията:

Промоцията е валидна за резервации, направени до 02.12.25 или до изчерпване на промоционалните места!

Местата на посочените цени са ограничени!

 

Дата
Възрастен в двойна стая
28.01.2026 г.
890 лв./455 €   590 лв / 302 €
04.02.2026 г.
890 лв./455 €   690 лв / 353 €
 
18.02.2026 г.
890 лв. /455 €  720 лв / 368 €
25.02.2025 г. 890 лв./455 €  720 лв / 368 €
04.03.2026 г. 990 лв./ 506 €  720 лв / 368 €

 

Допълнителна информация
Цената включва:
  • Самолетен билет София - Валенсия - София;
  • Летищни такси;
  • Ръчен багаж с размери 40х20х30 см;
  • запазени съседни места в самолета;
  • 3 нощувки със закуски в хотел Holiday Inn Express Cuidad 3* / Villacarlos 3*/ Ilunion Aqua 3*или подобен;
  • Застраховка "Помощ при пътуване в чужбина - Травълър" /включително COVID-19/ с асистанс и лимит на отговорност 10 000 EUR на застрахователна компания Евроинс за лица до 65 г.;

Цената не включва:
  • Салонен багаж до 10 кг /с размери 55х40х23см/- 60 лв./31 евро на посока;
  • Чекиран багаж – до 10кг - 70 лв/36 евро -130 лв./66 евро на посока; 20 кг - 130 лв/66 евро - 150 лв /77 евро на посока;
/цените са валидни при заявяване и заплащане на багажа в момента на направата на резервацията, ако се добавят в последствие ще бъдат на по-високи цени;
  • двупосочен трансфер летище-хотел-летище - 78 лв/40 евро на човек при минимум 2 ма;
  • Панорамна обиколка с екскурзовод на български език /3 часа/ - 88 лв/45 евро на човек при минимум двама;
  • Екскурзия до Сагунто с влак при минимум 2ма души, цена 117 лв/60 евро на човек (включва билет за влак, входни такси и екскурзоводско обслужване на български)
  • Екскурзия до Гандия и „Животът на Борджиите” -при минимум двама души цена 127лв/ 65 евро на човек (включва билет за влак, вход за двореца на Борджиите и екскурзоводско обслужване на български)
  • Билет за Биопарк - 63 лв/32 евро за възрастен и 51 лв/26 евро за дете;
  • Билети за града на изкуствата:
  • Хемисферик 17 лв/8.70 евро;13 лв/ 6.70 евро дете до 12г;
  • Музея на науките - 20 лв/10 евро възрастен; 16 лв/8 евро дете до 12г;
  • Океанографик - 80 лв/40 евро възрастен; 59 лв/30 евро дете до 12г;
  • Комбиниран билет и за трите - 94 лв/48 евро за възрастен; 76 лв/39 евро за дете до 12г. /валиден 2 дни/
  • Хемисферик и Музей на науките - 29 лв/15 евро за възрастен; 23 лв/12 евро за дете до 12 г.;
  • Хемисферик и Океанографик - 82 лв/ 42 евро за възрастен; 63 лв/32 евро за дете до 12 г.;
  • Музей на науките и Океанографик - 82 лв/42 евро за възрастен; 63 лв/32 евро за дете до 12 г.;

  • доплащане за медицинска застраховка за лица от 66 г. - 75 г.- 10 лв. / 5 евро;
  • Застраховка "Отмяна на пътуване" на застрахователна компания Армеец(Препоръчваме Ви сключването на тази застраховка!)

При закупуване на билети предварително он-лайн се начислява такса в размер на 10 лв/5 евро на билет.


ВАЖНО!
За да направите резервация е необходимо да изпратите трите имена на пътуващите на латиница, ЕГН, вид, номер и валидност на документа за самоличност, с който ще пътувате, както и депозит в размер на 50% oт цената на екскурзията. Остатъка е необходимо да се доплати до 14 дни преди датата на отпътуване
Екскурзията се осъществява независимо от броя на записаните!
Екскурзията е тип индивидуална без водач!
Цената е валидна до изчерпване на местата по ниските класи в полета!
Заплатения депозит е невъзвръщаем!
Агенцията си запазва правото да промени последователността на изпълнение на програмата!

МЕДИЦИНСКИ И ЗДРАВНИ ИЗИСКВАНИЯ
Няма медицински и здравни изисквания, свързани с пътуването.

ПАСПОРТЕН И ВИЗОВ РЕЖИМ
Българските граждани, пътуващи за страната, е необходимо да притежават валиден паспорт или лична карта минимум 6 месеца след датата на влизане в страната.
За деца до 18 години пътуващи без двамата или с един от родителите, нотариално заверена декларация.

Туроператорът не носи отговорност и не възстановява суми на туристи, на които им се отказва достъп до Испания поради: забрана за напускане на страната, невалидни /забравени/ документи или други независещи от туроператорът причини !

Туроператорът притежава лиценз № РК - 01 - 6722 за извършване на туроператорска дейност. Туроператорът е сключил застраховка “Отговорност на Туроператора” със "Застрахователно дружество Евроинс" АД, София, Застрахователна полица № 0650000167 издадена на 28.02.2025 г. с валидност от 05.04.2025 г. до 04.04.2026 г.
Бюлетин
За да получавате нашите актуални предложения и промоционални оферти, моля впишете своя имейл.